On the Edge-forwarding Indices of Frobenius Graphs

Yan WANG, Xin Gui FANG, D. F. HSU

计算数学 ›› 2006, Vol. 22 ›› Issue (6) : 1735-1744.

PDF(185 KB)
PDF(185 KB)
计算数学 ›› 2006, Vol. 22 ›› Issue (6) : 1735-1744. DOI: 10.1007/s10114-005-0833-9

    {{javascript:window.custom_author_cn_index=0;}}
  • {{article.zuoZhe_CN}}
作者信息 +

On the Edge-forwarding Indices of Frobenius Graphs

    {{javascript:window.custom_author_en_index=0;}}
  • {{article.zuoZhe_EN}}
Author information +
文章历史 +

本文亮点

{{article.keyPoints_cn}}

HeighLight

{{article.keyPoints_en}}

摘要

{{article.zhaiyao_cn}}

Abstract

{{article.zhaiyao_en}}

关键词

Key words

本文二维码

引用本文

导出引用
{{article.zuoZheCn_L}}. {{article.title_cn}}[J]. {{journal.qiKanMingCheng_CN}}, 2006, 22(6): 1735-1744 https://doi.org/10.1007/s10114-005-0833-9
{{article.zuoZheEn_L}}. {{article.title_en}}[J]. {{journal.qiKanMingCheng_EN}}, 2006, 22(6): 1735-1744 https://doi.org/10.1007/s10114-005-0833-9
中图分类号:

参考文献

参考文献

{{article.reference}}

基金

版权

{{article.copyrightStatement_cn}}
{{article.copyrightLicense_cn}}
PDF(185 KB)

Accesses

Citation

Detail

段落导航
相关文章

/